yükleniyor...

Tarihçe

TARİHÇE

Pimak Line
Tarihçe

1981 yılında Pimak Makine İmalat Pazarlama adı altında kurulan firmamız sektöre çeșitli mühendislik hizmetleri ile giriș yapmıștır. Pnömatik ekipman imalatı ile yoluna devam eden Pimak, 1981 yılında yürürlüğe giren ISO 5675 standardına uygun olarak ilk hidrolik çabuk bağlantı ekipmanını üretmiștir. Pimak markasıyla üretilmiș olan hidrolik çabuk bağlantılar, 1987 yılında ülkemizde traktör üretiminin %34 gibi büyük bir bölümün sahibi olan Türk Traktör Fiat traktörlerinde orijinal ekipman olarak kullanılmaya bașlanmıștır. Hızlı gelișimi, ürün kalitesi ve artan müșteri memnuniyeti göze çarpan Pimak, kısa sürede ismini tüm Türkiye'ye duyurmuștrur. 1988 yılında Pimak markalı ürünler sektörünün önemli isimlerinden Massey Ferguson-Uzel traktörlerinde orijinal ekipman olarak kullanılmaya bașlanmıștır. Seksenli yılların sonuna gelindiğinde Pimak kelimesi ürün tanımı haline gelmiș, hidrolik bağlantı ekipmanlarının adı ülke genelinde "Pimak" olarak telaffuz edilmeye bașlanmıștır.

Firmamız 1991 yılında ünvanını Pimak Makine Endüstri ve Ticaret Limited Șirketi olarak yenilemiștir. Piyasa ihtiyaçlarını iyi analiz eden ve çeșitli AR-GE faliyetleri ile ürün portföyünü genișleten Pimak, kapasite arttırımı ve istihdam konularında planlı ve disiplinli çalıșmanın en iyi örneklerinden biri olmuștur. 1991, 1994 ve 2001 yıllarında ülkenin içinde bulunduğu ağır mali krizlere rağmen üretimini sıfıra indirmemiș ve müșterisi ile olan iletișimini kesmemiștir. Önceki yıllarda çalıștığı çeșitli üreticiler aracılığı ile defalarca yurtdıșına ürünlerini gönderen Pimak ilk ihracatını 2005 yılında İngiltere'ye yapmıștır. Yurtdıșı pazarında koyduğu hedefe adım adım yürüyen firmamız çok kısa sürede İtalya, Hollanda, Almanya ve Fransa gibi sanayi devi ülkelere ihracat yaparak Pimak kalitesini bir kez daha ispatlamıștır.

Firmamız hiç durmayan AR-GE faliyetlerini ve asla taviz vermediği kalite politikasını yeni yurtdıșı pazarları ile taçlandırmıștır. Sürekli kapasite arttırımı için yatırımlarda bulunan firmamız yine yurtiçi traktör üretiminin önemli isimlerinden Tümosan firmasına pimak markalı orijinal ekipmanlar üretmeye bașlamıștır. Hidrolik bağlantı ekipmanları sektöründe adı zaten kalitenin tanımı olan Pimak ıso 9001 kalite sertifikası ile bunu belgelen dirmiștir. 30 yıllık tecrübesine günümüzün teknolojisini ekleyen firmamız, eğitimli personeliyle her geçen gün bir adım daha ileri gitmekte ve Pimak kalitesini dünyanın her yerine yayma hedefine ilerlemektedir.